۳ دلیل برای نحوه انتخاب تم تولد کودکان

زمانی که حرف از تولد گرفتن برای شخصی خاص می‌شود، علت برپا کردن مهمانی خوشحال کردن آن شخص است، اینجاست که بحث تم تولد مطرح می‌شود. کودکان دنیایی زیبا و تخیلی بسیار قوی دارند، بنابراین شما می‌توانید با انتخاب صحیح تم تولد، به آن‌ها اجازه دهید تا برای لحظاتی خود را در دنیای فانتزی شخصیت‌های محبوبشان تصور کنند.

بسیاری گمان می‌کنند که انتخاب تم تولد عملی تشریفاتی است اما برعکس تصور عموم مردم، تمام مهمانی‌ها همواره و در طول تاریخ تم مخصوص به خود را داشته‌اند. کلمه تم «theme»، به معنای مضمون است و مضمون یک مهمانی در ساده‌ترین حالت می‌تواند علت برپایی مهمانی باشد. شما می‌توانید دلایل مختلفی، از جمله برپایی جشن عروسی یا به راه انداختن دورهمی‌های دوستانه برای مهمانی گرفتن داشته باشید، اما زمانی که حرف از تولد گرفتن برای شخصی خاص می‌شود، علت برپا کردن مهمانی خوشحال کردن آن شخص است، اینجاست که بحث تم تولد مطرح می‌شود. کودکان دنیایی زیبا و تخیلی بسیار قوی دارند، بنابراین شما می‌توانید با انتخاب صحیح تم تولد، به آن‌ها اجازه دهید تا برای لحظاتی خود را در دنیای فانتزی شخصیت‌های محبوبشان تصور کنند.

موضوعی  که آن را به‌عنوان تم تولد انتخاب می‌کنید، باید عنصر اصلی به کار رفته در طراحی تمام وسایل مهمانی شما باشد. از جمله چیز‌هایی که رعایت تم تولد در آن‌ها ضروری است، می‌توان به لباس کودک، خوراکی‌های تهیه شده و وسایل تزئینی اشاره کرد. کودک شما کسی است که مهمانی به خاطر او برگزار شده، بنابراین باید در هنگام انتخاب لباس او دقت و سلیقه ویژه‌ای به خرج دهید، برای مثال  لباس‌هایی که طرح‌های خاص روی آن‌ها چاپ شده است، می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. علاوه بر این، دیگر کودکان حاضر در جمع نیز باید لباسی هماهنگ با تم انتخاب شده پوشیده باشند، در این مورد نیز می‌توانید برای یکدست کردن بچه‌ها، لباس‌هایی به آن‌ها هدیه بدهید، که رویشان طرح‌های مخصوصی چاپ شده. در ادامه به شما خواهیم آموخت که چگونه تم انتخاب کنید و وسایل تولد را مطابق با آن تهیه کنید.

تم تولد باید مورد علاقه فرزندتان باشد

اصلی‌ترین راه برای انتخاب تم تولد فرزندتان، این است که به علایق او توجه کنید. انتخاب دنیای شخصیت کارتونی مورد علاقه فرزندتان، به‌عنوان دنیایی که می‌خواهید تم تولد را بر اساس آن تنظیم کنید می‌تواند روحیه فرزندتان را بالا ببرد. البته که این موضوع به تنهایی نمی‌تواند تعیین کننده تم تولد باشد و باید پیش از انتخاب تم به وسایل واقعی مورد علاقه فرزندتان نیز توجه کنید.

 بگذارید برایتان مثالی بزنیم، تصور کنید دختر هشت ساله شما به شدت به شخصیت‌های کارتون السا و آنا (فروزن) علاقه‌مند است و در کنار این موضوع به حیوانات، شیرموز، شکلات، کارت پستال، شعر خواندن و نقاشی کردن نیز علاقه دارد، حالا شما باید با قرار دادن این اطلاعات در کنار هم تم تولد را انتخاب کنید و بچینید. به این ترتیب شما باید شیرموز را به‌عنوان نوشیدنی اصلی مهمانی انتخاب کنید و آن را در ظرف‌هایی با طرح شخصیت‌های کارتون السا و آنا سرو کنید، اگر بتوانید عروسک‌ حیوانات مختلف را پیدا کنید عالی می‌شود، باید با چاپ طرح‌های مخصوص روی شکلات‌ها و شیرینی‌ها کودکتان را شگفت‌زده کنید، برای کودک تان کارت پستال‌هایی با طرح السا و آنا بخرید و در نهایت برنامه‌هایی برای شعر خواندن و نقاشی کشیدن به‌عنوان تفریحات دسته جمعی در نظر بگیرید.

پیش از انتخاب تم تولد، نگاهی به تقویم بیندازید

اینکه می‌خواهید تولد را در چه فصلی برگزار کنید و یا اینکه تولد به کدام مناسبت خاص نزدیک است، می‌تواند در هنگام انتخاب تم تولد کمکتان کند و تعیین کننده هارمونی رنگ‌های به کار رفته در وسایل مورد استفاده شما باشد. برای مثال اگر تولد دخترتان در فصل زمستان است، تم السا و آنا  (فروزن) می‌تواند تم مناسبی باشد یا اگر تولد پسرتان در بهار است، می‌توانید تم تولد باب اسفنجی را امتحان کنید. فصل تولد می‌تواند روی وسایل تزئینی و خوراکی نیز تاثیر بگذارد، برای مثال اگر تولد فرزندتان در فصل پاییز است، می‌توانید از خامه‌های نارنجی در شیرینی‌ها استفاده کنید یا برای چاپ طرح‌هایی مرتبط با فصل پاییز روی شکلات‌های تولد اقدام کنید.

هرچقدر هم تلاش کنید، نمی‌توانید از این موضوع که کودکان دعوت شده به تولد همگی تم مهمانی را در پوشش خود رعایت کنند اطمینان حاصل کنید، بنابراین اگر نمی‌خواهید تم تولد به هم بخورد و همه چیز بی نقص اجرا شود، بهتر است لباس‌هایی با طرح‌های چاپ شده مخصوص به مهمان‌ها هدیه دهید، تا علاوه بر خوشحال کردن آن‌ها، تم مهمانی را نیز تمام و کمال رعایت کرده باشید. توجه شود که هرچه تم تولد را بهتر اجرا کنید، می‌توانید بیشتر ابزار خوشحالی فرزندتان را فراهم بیاورید.

حقایق را در نظر بگیرید

حقیقت این است که مهمانی گرفتن، فقط بازی کردن و خوش گذراندن نیست. شما باید پیش از انتخاب تم تولد، انرژی، زمان و بودجه خود را ارزیابی کنید و در نهایت با استفاده از این سه فاکتور تم مورد نظر خود را انتخاب کنید. بیشتر خرجی که می‌کنید قرار است صرف غذا شود، پس بهتر است با غذاهای به صرفه مانند سالاد الویه، کتلت، فلافل یا کشک بادمجان از مهمان‌های خود پذیرایی کنید. طرح دار و شکیل بودن شیرینی و شکلات شما واقعا مهم است، بنابراین با چاپ طرح‌های مناسب روی شکلات‌ها، شیرینی‌ها و کیک خریداری شده، مهمان‌های کوچکتان را بیشتر تشویق به خوردن خوراکی‌های تهیه شده کنید.